Chcela by som sa prihovoriť všetkým seniorom, aby doma nezaháľali. Aj keď je teraz veľmi ťažká situácia s pandémiou korona vírusu, ponúkam jeden typ na možnosť stretávať sa a neporušiť pritom aktuálne pandemické opatrenia.

My v Trenčíne, v ZO JDS č.27, sme sa na prvom stretnutí výboru v tomto roku zamýšľali, čo by sme mohli v tejto neľahkej dobe urobiť, ak chceme vyhovieť požiadavkám našich členov. Samozrejme ako všetkým, aj nám chýbajú spoločné stretnutia, kultúrne podujatia, zájazdy a rôzne iné aktivity, na ktoré sme boli zvyknutí pred pandémiou. Mnohí z nás sa už chceli veľmi stretnúť, avšak ako, keď stále nie sú dovolené hromadné stretnutia v uzavretých priestoroch? A tak nás napadla myšlienka, ktorá je dobrá aj na fyzickú kondíciu, aj umožňuje stretnúť sa a porozprávať. Riešenie sme našli v „Nordic wolkingu“! 

Od myšlienky nebolo ďaleko k realizácii nápadu, a tak sme sa stretli na prvom „paličkovom“ pochode už 27.1. 2022. Stretnutie sme si naplánovali na 14.00 hod a zraz bol pred Krytou plavárňou v Trenčíne.

Na prvý krát sa nás nestretlo veľa. Ale povedali sme si, že príchod   15 členov v tomto zimnom počasí a v situácii s COVID-om 19, je predsa len dobrý začiatok. Prešli sme asi 3 km a boli sme radi, že sme urobili niečo pre svoje zdravie. Všetci účastníci boli veľmi spokojní a dohodli sme sa, že budeme v tejto aktivite ďalej pokračovať: stretávať sa  a spoznávať krásne miesta v našom meste Trenčín aj takýmto spôsobom.

Prajem veľa šťastných kilometrov pri tejto aktivite našim seniorom a aj Vám všetkým, ktorí sa k tejto výzve pripojíte vo svojich ZO JDS. Rada pripájam fotografiu našich seniorov z jednej takejto prechádzky a k nej aj prianie dobrého zdravia, šťastia a nech sa do redakcie nášho časopisu 3. vek hrnú samé povzbudivé články a fotografie z aktivít členov JDS.

S pozdravom Ing. Anna Blašková, predsedníčka ZO JDS č. 27, Trenčín

Dobrý nápad trenčianskych seniorov na družnú zimnú aktivitu