Dva dni pekného počasia v mesiaci  február využili seniori zo Svitu na prechádzky po  Tatrách. Prvá smerovala za slnečného počasia na Štrbské Pleso. Navštívili sme bežecký areál, vystúpili sme na vyhliadkovú vežu a mohli sme sa pokochať krásnym pohľadom na Solisko, Kráľovú hoľu aj na  naše mesto. 

Po zostupe nechýbala dobrá káva aj posedenie na slniečku. Počas cesty k autobusu sme si dali horcovú „vakcínu“, aby sme boli zdraví.

Na druhý pekný deň sme sa presunuli do Tatranskej Polianky a pokračovali pešo po chodníku do Starého Smokovca. Druhá naša skupina šla na Hrebienok a späť. My sme urobili 8 600 krokov a „hrebienkári“ vyše 9 000 krokov. Po dobrom obede sme si posedeli pri kávičke na stanici a do Popradu sme sa odviezli už novou električkou.

Všetci sme sa zhodli na tom, že pobyt na čerstvom vzduchu, na slniečku a ešte k tomu v Tatrách je pre seniora viac ako za hrsť práškov!

Seniorka zo Svitu so zlatými rukami.

Naša členka ZO JDS vo Svite Ľudmila Ilavská pochádza z dedinky na hornom Liptove z Važca, kde prežila svoju mladosť. Po skončení Textilnej priemyslovky v Ružomberku pracovala vo Svite až do odchodu do dôchodku.

Vo svojom voľnom čase sa venuje záhradke, rada chodí do prírody, v jesenných a zimných mesiacoch sa venuje ručným prácam.

Dokáže vyrobiť darčekové predmety z hocičoho.

Taká je naša seniorka Ľudka, ktorej prajeme hodne nových nápadov, elánu, aby svojimi vyrobenými darčekmi robila radosť nielen sebe , ale aj svojmu okoliu.

Text a foto – Ján Štefko, ZO JDS Svit.

Seniori z mesta na prechádzke v Tatrách