Radi si pripomíname, ako nás v uplynulom roku podporila v kreativite naša vlastná členka Alenka Krejčová, ktorá sa zúčastňuje súťaží v aranžovaní. Na prvom jesennom stretnutí sme sa učili pod jej vedením tvoriť ruže z jesenných pestrofarebných listov. Dajú sa použiť do kytice aj rôznej inej dekorácie ako darček alebo ku skrášleniu konkrétneho interiéru.Z množstva prírodného materiálu si naše členky s veľkým záujmom vytvárali vlastné aranžmány a navzájom sa nimi inšpirovali. Popri množstve otázok a získaných nových skúseností a zručností si každá členka odniesla svoje výtvory domov.

Druhé tvorivé stretnutie by mohlo mať aj názov VČELÍ VOSK A JEHO ZÁZRAKY.

O tom, že včielky sú pre nás veľmi užitočné a človek využíva ich produkty denne už tisíce rokov – nikto nepochybuje. Med, propolis, medovina, ale aj včelí vosk. 

Práve o jeho význame, ale aj vlastnostiach nám porozprávala naša členka Monika Mokrá na ďalšej tvorivej dielni a názorne nám aj ukázala, ako sa vytvárajú výrobky z vosku. Videli sme rôzne formy, medové pláty a hlavne sme si mohli vyskúšať niečo pekné aj vytvoriť.Predovšetkým sviečky! Vydávajú krásnu vôňu a dotvárajú napr. vianočnú, ale aj rôznu slávnostnú atmosféru. Naviac – sú vhodné aj pre alergikov. Naša radosť z tvorby bola – nezabudnuteľná.

A tak sa už tešíme na našu najbližšiu – jarnú tvorivú dielňu. Ktovie, čo si pre nás naše tvorivé členky  opäť pripravia? Ďakujeme za takúto možnosť kreativity priamo v našom strede. Je veľkým prínosom pre rozvoj našej komunity, ale aj pre osobný rozvoj každej z nás.

Ing. Mariana Vaňová, predsedníčka ZO OZ JDS Prievidza – Necpaly

Inšpirácia z našich tvorivých dielní