​Dolná Orava sa už pred ôsmimi rokmi rozhodla organizovať fašiangové plesy seniorov pre dediny: Oravská Poruba, Istebné, Párnica, Žaškov, pridala sa aj Zázrivá, Leštiny a Malatiná. Organizátorom týchto podujatí je vždy niektorá z menovaných ZO JDS.  Dva roky však, počas obdobia „korony“, sa plesy kvôli karanténe neuskutočnili, a tak ich súčasné oživenie bolo o to radostnejšie – vítané.

​Je všeobecne známe, že my, dôchodcovia, sa na tanečnom parkete radi predvádzame,pokiaľ len stačia naše kĺby a kosti. Živú atmosféru v tanečnej sále by nám mohli závidieť aj návštevníci viedenského plesu. Aj tohto roku panovalo na plese skutočne priateľské  ovzdušie. Hrala výborná muzika a k nej vynikajúci žaškovskí harmonikári precvičili náš hlasový fond. K tomu bohato prestreté stoly – to všetko vždy prispieva k tomu, že domov sa nám nechce ísť ani po niekoľkých hodinách.

Tento rok sme sa zúčastnili fašiangového plesu v Párnici a nedalo sa mu naozaj nič vytknúť. Perfektná organizácia, dobrý program a muzika prispeli k našej duševnej pohode.  „Prevetrali“ sme svoje hlavy a nabili sme sa pozitívnou energiou. Preto patrí naše veľké  poďakovanie organizátorom – ZO JDS Párnica. Majú zásluhu na tom, že sa už dnes veľmi tešíme na takéto podujatie – aj o rok, na budúce fašiangy.

Šustrová Mária, predsedníčka ZO JS Oravská Poruba

Fašiangové plesy dolnej Oravy opäť ožili