V našom Mestskom kultúrnom stredisku sme 13. januára začali Nový rok tradičným seniorským jubilejným plesom a pripomenuli sme si na ňom aj 20. výročie založenia našej základnej organizácie.

Býva už zvykom, že náš tanečný súbor ,,Seniori optimisti“ pod vedením choreografky Stelly Víťazkovej z tanečného štúdia STELLA prispieva do programu plesu svojou choreografiou. Tento rok to bol škótsky tanec v originálnych škótskych  kostýmoch. Naša predsedníčka ZO JDS Vlasta Bahnová je aj členkou tanečného súboru, a tak s primátorom p. Petrom Antalom,ktorý bol hosťom plesu, a s tanečníkmi súboru roztancovali celú sálu.

Primátor P. Antal poskytol ZO JDS aj finančnú podporu pri zorganizovaní plesu. Veľkou radosťou bola pre všetkých tombola. Sponzori boli voči nám štedrí, a tak sme sa  dostali až k stovke cien. Lístky na tombolu sa vypredali za pár minút. 

Výťažok  z tomboly sa vždy  rozdeľuje našim záujmovým krúžkom na ich činnosti. Máme celkom až 8 krúžkov: spevácky, tanečný, šikovné ruky, turistický, ázijské cvičenie, stolný tenis, klub petangu a kalanetika.

Ples býva veľmi náročné podujatie, ale oplatí sa ho plánovať. Organizačne aj fyzický sa hoopätovne dalo  zvládnuť len vďaka  úžasným ľuďom spomedzi nás. Veľmi pekne im ďakujeme.

Fašiang v našom klube? Bol super!

Na túto akciu sme sa všetci veľmi tešili a dôkladne pripravovali, veď zvyky a tradície našich  predkov treba  dodržiavať. 

K dobrej nálade je dôležitá dobrá hudba, a tú sme si už dopredu zabezpečili. Pripravili a vyrobili sme si masky a vysmažili typické fašiangové koláče – šišky aj fánky.

Fašiangová zábava mohla začať, a veru, bola veselá!

Spoločne sme si opätovne pripomenuli, že sa treba tešiť z každého dňa, lebo každý deň za to stojí. A platí to aj pre dni celkom obyčajné, nesviatočné.

Vlasta Bahnová, predsedníčka ZO JDS Žiar nad Hronom

V ZO JDS Žiar nad Hronom sa krásne plesalo