Vďaka uskutočnenej porade na MZ SR, ktorá prebehla 12. marca a zúčastnili sa na nej za ústredie JDS podpredsedovia Valéria Pokorná a PhDr. Alojz Luknár, môžeme rozšíriť našu rubriku COVID 19 o nové informačné materiály, preposlané z Komunikačného odboru MZ SR – venujte im pozornosť!           

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.


Seniori rokov sa môžu na očkovanie prihlásiť aj telefonicky

Zaregistrovať seba alebo blízkych na očkovanie proti COVID-19 je už možné aj telefonicky. Túto možnosť ponúka call centrum rezortu zdravotníctva. Po zavolaní si môže volajúci vybrať zo štyroch možností. Okrem registrácie na očkovanie môžu ľudia získať informácie k aktuálnym opatreniam, ale aj  zmeniť termín testovania a očkovania. Ministerstvo posilňuje personálne kapacity infolinky.  

Najmä starší ľudia často nemajú prístup na internet či dostatočné zručnosti. Ministerstvo zdravotníctva preto rozšírilo možnosti COVID-19 infolinky. Na očkovanie môžete registrovať seba alebo vašich príbuzných aj na čísle 0800 174 174 (zo zahraničia +421 222 200 910). Zavolať na tieto čísla môžete aj pri zmene termínu očkovania, ale aj testovania, v rámci odberných miest v pôsobnosti rezortu. 

Odporúčame však na registráciu na očkovanie využívať prioritne registračný formulár. Ten môžu vyplniť aj príbuzní. Pri registrácii môžu zadať svoj e-mailový a telefonický kontakt (mobilné číslo).  Kapacity infolinky tak zostanú voľné pre ľudí, ktorí nemajú inú možnosť prihlásenia sa. 


Menu infolinky ministerstva zdravotníctva:
(možnosti zaznejú po vašom zavolaní)
1 – informácie k aktuálnym opatreniam
2 – zmena v požiadavke na testovanie
3 – zmena v požiadavke na očkovanie
4 – registrácia na očkovanie

Viac informácií z Ministerstva zdravotníctva SR o aktuálnom očkovaní