Jednota dôchodcov na Slovensku podporuje návrh poslancov HLASu na vyplatenie skutočného 13. dôchodku vo výške priemerného starobného dôchodku pre všetkých seniorov. 

Ide zatiaľ o najvyššiu navrhovanú pomoc, s ktorou prišli parlamentné politické strany po spustení petície JDS 1.8.2022 s piatimi zásadnými požiadavkami pomoci seniorom.
Michal Kotian: „Prešli prázdniny a pomoc pre seniorov sa stále odďaľuje. Inflácia pritom dosahuje každý mesiac nové a nové rekordy, výnimkou nebol ani júl. Mnohí seniori už skutočne melú z posledného. Preto nás teší, že podpora, ktorú sme dostali z regiónov, v rámci zberu podpisov pod našu petíciu nielen od našich členov, je vskutku úžasná. Budeme naďalej presadzovať naše požiadavky a požadujeme čo najvyššiu pomoc pre seniorov. Aj preto je pre nás návrh skupiny poslancov z HLASu na vyplatenie skutočného 13. dôchodku vo výške priemerného starobného dôchodku najprijateľnejším riešením. Ohľadne ponuky pána ministra Krajniaka chceme ešte rokovať. Pomoc, ktorú si za JDS predstavujeme ako minimálnu, je príspevok aspoň 50 € mesačne pre každého seniora od 1.8. až do konca roka 2022, čo predstavuje čiastku minimálne 300 € pre každého seniora. Požiadali sme každú politickú stranu o stretnutie ešte pred septembrovým zasadaním NR SR. Budúci týždeň 30. augusta oznámime výsledky zberu petície, ktoré sú pre nás zaväzujúce.“

Desaťtisíce podpisov na petícii po celom Slovensku nás veľmi tešia a veríme, že budú viditeľným dôkazom a aj vzpruhou, argumentom pre politikov, ktorým osudy seniorov na Slovensku nie sú ľahostajné. Veríme, že pomoc pre seniorov bude dôležitým bodom rokovania poslancov a s úspešným výsledkom. 

Predsedníctvo JDS finišuje so zberom podpisov pod vyhlásenú Petíciu a na budúci týždeň predstaví výsledok zberu podpisov a ďalší postup s ňou na tlačovej besede.
Predsedníctvo JDS, Dr. Michal Kotian, predseda JDS

Podporujeme návrh poslancov Hlasu na vyplatenie 13. dôchodku