Roku 2016 vznikla myšlienka uskutočniť v Trenčíne ples seniorov, ktorý už mal vo viacerých krajských mestách svoju tradíciu. Myšlienka sa ujala a dnes už má aj Trenčín svoju seniorskú plesovú tradíciu.

28. januára 2023 sa v priestoroch Posádkového klubu v Trenčíne uskutočnil po dvojročnej prestávke VI. ples seniorov z celého trenčianskeho kraja. Hlavný organizátor plesu – Občianske združenie Trenčania pre Trenčín a Mgr. Martin Petrík so svojím kolektívom pripravili všetko úplne perfektne. Nádherne vyzdobená sála privítala seniorov, ktorí sa na svoj ples pripravili nielen spoločensky. Hlavne si priniesli dobrú náladu a tá sa stupňovala pri kvalitnom zábavnom programe. 

​Ples  slávnostným prípitkom a úvodným tancom otvorili: Mgr. Martin Petrík ako hlavný organizátor, Ing. Eva Čížová, predsedníčka KO JDS Trenčín, Ing. Jozef Habánik, rektor Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka, Ing. Boris Ilkyv, riaditeľ  Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny Trenčín. 

​V programe sa nám predstavili mladí tanečníci z Dukly Trenčín, folklórny súbor ÚSMEV a Trombitáši Štefánikovcí. Do tanca hrala hudobná skupina TRITON až do neskorých nočných hodín. 

Ako hosť vystúpila GIZKA  OŇOVÁ a skutočne rozhýbala všetkých. Spievali a tancovali aj tí, ktorí sa čo len trošku chceli ulievať.  Nedalo sa, lebo Gizka má v sebe oheň, ktorému sa nedá odolať!

Vstupenky na ples boli zlosovateľné a v tombole sa našli okrem televízora rôzne zaujímavé ceny, napr.: „Poukážka na urologické vyšetrenie“, lístky do divadla v Trenčíne, potravinový kôš, reprezentačné víno a ešte veľa ďalších vecí, ktoré seniorom urobili veľkú radosť.

Všetci účastníci plesu si na pamiatku odnášali nielen osobné, ale aj spoločné fotografie a tiež medovníkové srdiečko s nápisom „Ples seniorov 2023“

Veríme všetci, že nám už tradíciu fašiangových plesov nepreruší žiadny nepredvídaný COVID a v januári 2024 sa v zdraví opäť stretneme na ďalšom seniorskom plese.

J. Sokolíková, predsedníčka OO JDS Bánovce nad Bebravou

Ples seniorov v Trenčíne